Benim Hayal Defterim

Bonapple

  Bir kaç aydır Benim Hayal Defterim’e fazla bir şey yazamadım. Elif’le ikimiz yaklaşık 2 yıl önce karar vermiştik; küçük, sevimli bir dükkanda tarif defterimizi dolduran onlarca tarifin birbirinden güzel kokusunu sokaklara yaymaya. Tam da böyle oldu; Bonapple’i açtığımız ilk gün, bizim tatlı hamilemiz Ebru “Sokakta tereyağı kokusunu aldım” diye geldi. Ebru’yu ilk kez o gün tanıdık sonra bağımlısı olduğu tereyağlı ballı kurabiyelerden almak için 2-3 gün de bir uğradı.

elif

Şu kapıda gördüğünüz tatlı kız benim kız kardeşim Elif.

   Bonapple maceramız Kasım başında başladı; hem de anılarla dolu bir dükkanda. Küçük bir çocukken geldiğimiz Beste pastanesi ve sahibi Rıza amca… O günlerde birisi “yıllar sonra burada sizin de bir pastaneniz olacak” deseydi ne düşürnük acaba?  3 ay sürdü hazırlık aşaması; kolay değil 50 yıllık bir bina… Hem zevkli, hem de yorucu bir süreç sonunda Bonapple nihayet, 17 Ocak’ta çocukluk anılarımızda yer etmiş küçük bir dükkanda  açıldı.  Yıllar öncesinin Beste Pastanesi bu gün artık Bonapple. Beste Pastanesi ve sahibi Rıza amca geçmiş yılların tatlı birer anısı bizim için. Ne güzel olur bugünün çocukları da büyüdüklerinde bizim Beste Pastanesini sevgiyle andığımız gibi Bonapple’ı ansalar; hatta onların damaklarında da bize ait tatlar hiç silinmeden kalsa; ama daha da güzeli Bonapple sonsuza dek hiç kapanmasa….

Yakında Bonapple fotoğrafları paylaşacağım 🙂

Yorumlar

 1. efi dedi ki:

  Hayal ederken bie gözlerimiz parlardı, mutluluk ve umut dolu bir sesle yapacaklarımızı planlarken bu kadarını biz bile tahmin etmemiştik. Küçük, güzel düükanımız hayallerimizin de ötesinde oldu. Bonapple tadıyla kokusuyla daha da önemlisi içindeki mutlulukla yer etmeye başladı bile kalplerde ve anlaşılan o ki kalp kalbe karşı 💝
  Bonapple sonsusa dek hiç kapanmasın… tatımız hiç bozulmasın 😘

 2. Boris Serrea dedi ki:

  İlk önce şu muhteşem alman pastasını sürekli yapın bence. O ne olağan üstü bir lezzet..
  sabahları mideyi kaynatmayan poğaça…
  cheese cake zaten eşsiz.
  tereyağlı kurabiyelerin kokusu, yeme, kokla, o bile yeter.

  • elvan bil dedi ki:

   Teşekkürler. Güzel övgüler her türlü yorgunluğu alıp götürüyor :))

 3. Pınar dedi ki:

  Hayırlı, uğurlu olsun sevgili Elvan ve Elif. Çok güzel işler yapacağınıza ve Bonapplae’ın çok sevilen bir yer olacağına eminim. Ankara’ya geldiğimde uğramak, ballı tereyağlı kurabiyelerin-izden tatmak isterim.
  Sevgiler.

 4. Elvancım, ne güzel bir haber bu, sizin için nasıl sevindim anlatamam. İki kardeş, hayallerinizi gerçekleştirmiş olmanız harika. Ankara’ya yolum düşerse bir gün mutlaka uğrıycam. Web sayfanıza baktım, dekorasyon nefis. Minicik şirin bir kafe olmuş. Huzur dolu olduğu belli. Yolunuz açık olsun…

 5. Demet dedi ki:

  Merhabaaaaaa,
  Yeni post yayınlanmış mı diye hergün baktığım blogun güzel sahibinin bu müthiş haberi arkadaşlarımı ve beni çok mutlu etti.Proğram yapıp en kısa zamanda ziyaretinize geleceğiz.Herşey gönlünüzce olsun inşallah.Sevgiler

 6. bahar dedi ki:

  ayyyyy nasıl mutlu oldum :)) Elvan’cım ve henüz tanışmadık ama Elif’cim hayırlı uğurlu olsun :)) ben sanırım ablamın gelmesini beklemeden geleceğim ziyaretinize 🙂 nasıl olsa mütemadiyen geleceğimiz için sıkıntı yok öyle değil mi? .) Bol kazançlar dilerim. Sevgilerimle 🙂

 7. gamze dedi ki:

  Takip ederken okurken burdan bile sıcaklığı, anlatılanlardan tatları alıyorum sanki emeğinizin karşılığını kat kat almanızı dilerim.Hayırlı olsun.Hatta dün bir tereyağlı kurabiye yerken çok beğenmeme rağmen kendi kendime benim ablam daha güzel yapar diye kendimle savaştım.Elvan aşkı başkadır.

 8. Zerrin ÖZDEMİR dedi ki:

  Sevgili Elvan hanım, web sitenizi takip ediyor yazılarınızı keyifle okuyorum, Yeni yeriniz hayırlı olsun.
  Sevgilerimle.

 9. Ayset dedi ki:

  Tunalı’dan Kızılay’a yürümek için seçtiğim güzergahta yok olmasına üzüldüğüm Beste Pastanesi’nin yerinde bu güzel pastaneyi ya da kafeyi keşfetmek çok hoş ve bir o kadar da tehlikeli(!) bir keşif oldu.Her şey çok nitelikli. Ortam,pasta ve kurabiyeler (çikolatalı kurabiye ) evsahipleri,dekor ….Hararetle tavsiye ederim.Umarım hep bizimle olurlar.

Yorum Yazin

*

Sitede yayınlanan fotoğraf, metin ve tariflerin tüm hakkı elvanbasustaoglu.com'a aittir. İzin almaksızın kopyalanamaz ve kullanılamaz.