Benim Hayal Defterim

yılbaşı

Yılın en sevdiğim zamanı. Bütün kurmızıları, ışıltıları, kurdeleleri çıkarıyorum kutulardan. Sıcak çikolata  eşliğinde süslüyoruz her yeri.  Yeni yılın gelişini kutluyoruz. Çam ağacı süsleme işi ister Hıristiyan’ların İsa’nın doğuşunu kutladıkları Noel bayramını ister  çok eski Türklerin kutladıkları yeniden doğuş baramını temsil ediyor olsun hiç fark etmez benim için. Bizim evde yeni yılı kutlamak için süsleniyor çam ağacı. Çocuklar o kadar mutlu oluyor ki gerisi teferruat. :))

Yorumlar

  1. pınar dedi ki:

    Merhaba Elvan,
    Bizde ilk defa bu sene evimizi süsledik, daha önceden ne bileyim hiç aklıma gelmemişti yeni yıla hazırlanmak. Baktım Utkan’ın çok hoşuna gidiyor yeni yıl hazırlıkları. Kreşte her yeri süslemişler, yeni yıl şarkıları öğrenmişler. Birde herkeze yeni yıl hediyesi siparişi verdi (bunların hepsini kreşten öğreniyor :), aile olarak böyle bir alışkanlığımız yoktu, artık olacak gibi) Bende plastikten küçük bir çam ağacı aldım, asmak için minik süslerden aldım, birde renkli ışıklardan aldım, haftasonu oğluşla beraber çam ağacını, evi süsledik, çoook mutlu oldu. Çam ağacını salona koyduk, ama yatarken Utkan’ın odasına taşıyoruz, öyle istiyor 🙂 Pazar sabahı uyandığında “anne ağacımızı çok beğendim” dedi, onun mutluluğu herşeye değer. Sizin süslemeleriniz de çok güzelmiş, böyle şeyler insanın hayatına renk ve eğlence katıyor değilmi..Sevgiler…

Yorum Yazin

*

Sitede yayınlanan fotoğraf, metin ve tariflerin tüm hakkı elvanbasustaoglu.com'a aittir. İzin almaksızın kopyalanamaz ve kullanılamaz.