Benim Hayal Defterim

10 YAŞ

DSC_6933

   Bugün, benim tatlı oğlum 10 yaşını bitiriyor. 1-2 seneye kalmaz boyu boyumu geçecek. Saçları koyu sarı, gözleri bal rengi… Biraz biraz ergen halleri almaya başladıysa da, zaman zaman büyüdüğünü kanıtlama sevdasına kapılıp dediğim dedik inatlaşmaları yapsa da, o hala bana kapılar açan, elimde hiç bir şey taşıtmayan, benden önce kapılardan geçmeyen küçük centilmenim.

DSC_6942

   Red Velvet Cake (Kırmızı Kadife Kek), Eren’in 10. yaş pastası. Lezzetide görüntüsü kadar güzeldi; ama bu pastada bir annenin gözyaşları var 🙂 Şaka değil. Bozuk fırında kek pişirmeye kalkınca, kabarmayan kekler yüzünden üzülüp ağlar bir anne. sonra yeniden bir kek yapar (ortadaki açık renk kat) başka bir fırında pişirir. Aksilikler ardı ardına gelsede, sonuç hüzne ve harcanan zamana değecek kadar güzel olur.

DSC_6940

     Red velvet keki lezzetli yapan şey boyası değil; kekin kendisi çok lezzetli. Boyalı şeylerden mümkün olduğunca kaçınırım; ancak red velvet kekte kullandığım boya organik bir boyaydı.

İlkin ablacım, boyalar ve diğer malzemeler için çok teşekkür ederim 🙁

Yorumlar

 1. Nice güzel yaşları olsun oğlunun, o fırınlar hep de en kritik zamanlarda bozulur zaten. Biraz stresli olmuş ama sonuç nefis gözüküyor. Red Velvet keki hiç denemedim, boyasız da yapılabilir o zaman değil mi. Tadında bir şey değişmez herhalde.

  • elvan bil dedi ki:

   Özgecim teşekkür ederim güzel dileğin için. Evet boyanın lezzetinde hiç bir etkisi yok. Biraz bekle boyasız bir tarif yazacağım yakında.
   sevgiler

 2. gül dedi ki:

  Elvan kutlarım Eren’in yeni yaşını.Pastası renkli görünüyor 🙂 ellerine sağlık, tarif bekleniyor.

 3. Pınar dedi ki:

  Merhaba Elvancım, Eren’in doğum gününü kutluyorum. Nice mutlu, sağlıklı senelere inşaallah. Pasta çok güzel görünüyor, ellerine sağlık. Van’dan Sevgiler 🙂

  • elvan bil dedi ki:

   Pınarcımmmm sesini duymak ne güzel çok özlemişim seni. Ne işin var Van’da? Utkan yanında mı?

   • Pınar dedi ki:

    Artık Yüzüncü Yıl Üniversitesi kadrosunda çalışyorum Elvancım. 2 ay kadar oldu buraya geleli, yerleştik çok şükür. Utkan’da yanımda. Yeni bir düzene alışmaya çalışıyoruz.

 4. Hacer Misirlioglu dedi ki:

  Eren’in yeni yaşı kutlu olsun Elvan Hanım. Sevdikleriyle beraber nice mutlu huzurlu sevgi dolu yıllar olsun. Mutluluklar.

Yorum Yazin

*

Sitede yayınlanan fotoğraf, metin ve tariflerin tüm hakkı elvanbasustaoglu.com'a aittir. İzin almaksızın kopyalanamaz ve kullanılamaz.