Benim Hayal Defterim

KAPKEK DENEMELERİM

“Nedir bu Amerikalıların kap kek çılgınlığı?”diye merak ederim yıllardır. Merakımı gidermek için de ne zaman gitsem her gördüğüm fırın ya da pastaneye dalar bir tane alırdım; ama  malesef hiçbirine sonuna kadar dayanamazdım ve her defasında “bu mudur?” derdim.   Ta ki Magnolia Bakery’de kap kek yiyene kadar….. 

  Döner dönmez denemelere başladım. İnternette bir sürü Magnolia Bakery kap kek tarifi var. Önce saflık edip bir kaçını denedim baktım ki hiç alâkası yok, o gün bu gündür çocuklar “önüm, arkam, sağım, solum kap kek” şeklinde yaşıyorlar. 

 

  İnat ettim ve bu sayede epey yol katettim. Sona yaklaşıyorum, tadı damağımda bu kadar tazeyken  “buldum!” dememe az kaldı.  Ben bu denemeleri yaparken, mutfak alıp başını üst kata doğru çıkmaya başlıyor. Bu arada şaşırıyorum kendime, ne kadar çok pastacılık malzemesi biriktirmişim: her numara uç, her boy torba, boyalar, süsleme şekerleri, kap kek kalıpları…..  Pastacılık malzemeleri satan küçük bir dükkân açabilirim ya da bu malzemeleri kullanacağım başka bir yer :))))

  Efi ne dersin? açalım artık şu dükkânı……

Yorumlar

 1. Her iki seçenektede en baş takipçin olacağıma eminim… Tatlı krizim tuttu, ekranı ısırmak geldi içimden :))

  • elvan bil dedi ki:

   :)))) sakın ısırma ekranı! Özgün güldürdün beni akşam akşam Allah iyiliğini versin. Sen şu teklifi kabul et.

 2. efi dedi ki:

  Offf süperr görünüyorlar 🙂
  Cupcake denin ce aklaa heemen onun adı gelir …
  Adımız yok ama şanımız var 🙂 şimdi sırada karemelin ve vanilyanın büyülü kokusuyla sarmak kaldı Ankara’yı.
  COMING SOON…

 3. pınar dedi ki:

  Bir numaralı müşteriniz olarak bende bekliyorum dükkanınızı 🙂 umarım en yakın zamanda hayalini gerçekleştirirsin Elvan’cım. Kapkek’ler süper görünüyor, ellerine sağlık. Sevgiler.

 4. bahar dedi ki:

  İşte bende burdayım…Bir sıkı takipçi daha çıktı:)

 5. İnci Özden dedi ki:

  Bir meraklı takipciniz de İstanbul’da var haberiniz ola…Baharda gelecek o güzel haber ve muhteşem kokularla Ankara yollarına düşmeyi bile hayal ediyor:))Yolunuz açık olsun Elvan hanım,Efi…Sevgiler

  • elvan bil dedi ki:

   Çok teşekkürler inci hanım. Gelin tabii sizi ağırlamaktan memnuniyet duyarım :))

 6. esra dedi ki:

  ee tarifi niye yok:(((

  • elvan bil dedi ki:

   üzgünüm tarif yerine bu kap kekleri yiyebilmeniz için bir adres vereceğim bahara :))

Yorum Yazin

*

Sitede yayınlanan fotoğraf, metin ve tariflerin tüm hakkı elvanbasustaoglu.com'a aittir. İzin almaksızın kopyalanamaz ve kullanılamaz.