Benim Hayal Defterim

İYİKİ DOĞDUN ERGENİM

   Çıkmaz bir sokakta gibiyim. Bütün yollar sana çıksada, ben, beni sana götürecek en doğru yolu arıyorum. Bazen yanlış yollar öyle cazip geliyor ki,  direniyorum ya da  dalıveriyorum en az tehlikelisine o an iyi geliyor.

  Ama biliyorum, hatta hiç unutmuyorum sen  “ergensin” Son yıllarda yanından hiç ayırmadığın, bütün günahlarının, bütün hatalarının sorumlusu şu ergenlik yok mu. Bu ergenlik denen şey hepimizin başına geldi, niye bizde böyle olmadı diye düşünüyordum ki fark ettim. Ergenlik, şişirilmiş bir egoyla karşılaştığında tahrip gücü inanılmaz oluyor.  Ne yapsakta şu egoların havasını biraz alsak bilmiyorum:)))

  Sana sakin ol,  kendime anlayışlı ol demekten yoruluyorum bazen.  Yaşadığın bütün çatışmalardan, hayal kırıklıklarından, yenilgilerden, kısaca ne zaman tökezlesen bütün suçu üstüne attığın şu zavallı ergenlikten müthiş bir Defne çıkacak bunu biliyorum. Ben sadece, kendini inşa ettiğin bu önemli yıllarda, daha az yara, daha çok ders alman için hep yanında durmaya çalışıyorum,  hiç durmadan konuşuyorum. Kimi zaman konuşmak için kapını çalıp odana girerken, yaralı parmağımı sıcak suya sokuyor gibi hissetsemde,   kimi zaman sen,  beni yanında değil karşında görsende ben, seni, senden vazgeçemeyecek kadar çok seviyorum.

Benim tatlı ergenim doğum günün kutlu olsun. Huysuz ruhun hep mutlu olsun.

Yorumlar

 1. Berna dedi ki:

  Ergeninizin doğum gününü kutlarım 🙂 uzun sağlıklı bir ömür dilerim.

 2. pınar dedi ki:

  Elvan’cım Defne’nin doğum gününü bende kutluyorum. Senin gibi bir annesi olduğu için çok şanslı, hayatı boyunca bu şansı devam eder hep mutlu olur inşallah. Sevgiler.

 3. Yeni yaşını kutluyorum güzel Defne’nin ve hep mutlu olmanızı diliyorum…Hayat o vazgeçemediğimiz ergenlerle güzel :))

  • elvan bil dedi ki:

   Doğru Özgüncüm “hayat o vazgeçemediğimiz ergenlerle güzel”
   Teşekkür ederim güzel dileklerin için.

Yorum Yazin

*

Sitede yayınlanan fotoğraf, metin ve tariflerin tüm hakkı elvanbasustaoglu.com'a aittir. İzin almaksızın kopyalanamaz ve kullanılamaz.