Benim Hayal Defterim

NİCE YILLARA OĞLUM

–    Anne senin bir hayalin var mı?

–     Evet var senin büyüdüğünü görmek.

–     Ama anneeee bu bir hayal değil ki başka bir hayalin olsun.

–      Peki senin bir hayalin varmı?

–      Evet var. Bahçeli bir evimiz olsun, bulutlarımız olsun, pırıl pırıl bir güneşimiz olsun, gelince evimizi toplayalım her taraf pırıl pırıl olsun.

  4 yıl önce Eren’in hayali bahçeli bir evdi.  Kreş yıllarında, bir gemiye kaptan olmak en büyük hayaliydi.  Son bir  yıldır birbirimize hayallerimizi anlatmaz olduk; oysa biz birbirimize hayallerimizi anlatmaya bayılırdık.

  Senin doğum gününde kendime, seni dünyaya getirdiğim günün şerefine bir anı hediye edeceğim. Bir yıl  aradan sonra, uzun bir zaman ayırıp bana hayallerini anlatmanı isteyeceğim. Sabahları tam yola koyulacakken arabamı durdurup, camımı açtırıp ıslak öpücüklerini yanağıma kondurduğun anları, beni severken  kurduğun, vanilyalı, tarçınlı cümleleri: “kaymaklı lokumum, elmalı kurabiyem, tarçınlı çöreğim, limonlu suflem, muzlu kekim” nasıl bir deftere yazıp saklıyorsam, 9 yılın sonunda seninle büyüyen hayallerini de önce dinleyip, sonra yazacağım defterime. Eminim senin hayallerin çok değişti oğlum. Benimkiler halâ aynı:  Senin büyüdüğünü görmek hayallerin en güzeli. Hem biliyormusun benim hayallerim benim dileklerim aynı zamanda. Upuzun bir gençliği, liğme liğme parçalara ayırıp, bahçemdeki kuru ağacın dallarına bağladığım paçavralar yaptım. Her birini bağlarken bir dilek tuttum. Üniversiteden mezun olduğunu görmek için bir tanesini, aşık olduğunu görmek için bir diğerini, mutlu bir yuvanın babası olduğunu görmek için se  bir başkasını bağladım dallarına ağacın. 

  Yıllar önce annemin dediği gibi “hayaller hiç bitmez, hayal kurmaktan vazgeçtiğinde ömür biter”

Yeni yaşında en büyük dileğim hayallerin hiç bitmesin oğlum.

Hayallerimin en ela gözlüsü, en kumralı, en güzeli oğlum iyiki doğmuşsun….

Nice yıllara

Yorumlar

 1. Erenciğimizin gülen yüzü hiç solmasın Elvancığım… Hep mutlu olsun diliyorum.. Çok duygulanarak okudum. ne mutlu bize ki sizin gibi bir aile ile kesişti yollarımız. Sevgiyle 🙂

  • elvan bil dedi ki:

   Hepimiz için büyük şans birbirimizle karşılaşmamız Özgüncüm. Güzel dileklerin için teşekkür ederim.

 2. Çağla Turhan dedi ki:

  Sevgili Eren,annenin tüm dileklerinin gerçekleşmesini gönülden diliyorum.Bende o günleri görmek ve seninle ilgili anılarımızı çocukların ile paylaşmayı çok isterim:)Babanız ,bu sahadan kaç defa ‘ben buraya bidaha gelmem,hakemin haksızlıklarına dayanamıyorum’ diyerek ,uzun güzel kirpiklerini boncuk boncuk gözyaşları ile ıslatarak ayrıldı,bı sonraki hafta ise koşa koşa büyük bir aşkla geri geliyordu demek istiyorum:)Parmağın kırıldığında acı ile doktora giderken ,geri gelecekmiyiz diye soruşunu:)…Çok güzel bir aileye sahipsin,şansın daim olsun Erenciğim,hayallerin hep gerçek olsun,sevgilerimle…

  • elvan bil dedi ki:

   Ah çağlam inşallah bu güzel dileklerin gerçek olur. Onlar büyüdüğünde yine hep birlikte oluruz.

 3. Portakal çiçeği dedi ki:

  Eren ne şanslısın sen bu şansın ömür boyu sürsün. Mutlu yıllar

 4. Gül dedi ki:

  Doğum günün kutlu olsun, hayallerin hiç bitmesin Eren.

 5. pınar dedi ki:

  Doğum günün kutlu olsun Eren’cim, iyi ki doğmuşsun 🙂 Elvan’cım dileklerinin, hayallerinin hepsi gerçek olur inşallah. Sevgiler.

 6. Bensu dedi ki:

  Sevgili Eren doğum günün kutlu, tüm hayallerin gerçek olsun. Nice yıllara!

  Bensu ve Derin

Yorum Yazin

*

Sitede yayınlanan fotoğraf, metin ve tariflerin tüm hakkı elvanbasustaoglu.com'a aittir. İzin almaksızın kopyalanamaz ve kullanılamaz.